21.09°C

PORTAL INFORMACYJNY GMINY STRZEGOM

kup e-wydanie

Mieszkamy na Dolnym Śląsku

Granitowe serce Dolnego Śląska

   

czytaj: Informacje z Dolnego Śląska

Reklama

Dolny Śląsk (3)

Dolny Śląsk (3)

Dolny Śląsk to jedno z 16 województw w Polsce, położone w południowo-zachodniej części kraju. Jego stolicą jest Wrocław, który jest jednym z największych miast w Polsce.

Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele ważnych zabytków i atrakcji turystycznych, w tym zamki, pałace, katedry i kościoły. Do najważniejszych zabytków Dolnego Śląska należą: Katedra wrocławska, Zamek Książ, Zamek Czocha, Zamek Kliczków, Pałac w Wojanowie oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.

Dolny Śląsk słynie także z pięknych krajobrazów, w tym Sudetów, Karkonoszy oraz Gór Stołowych. W regionie znajdują się także liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody, takie jak Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich czy Rezerwat przyrody Góra Ślęża.

Dolny Śląsk ma również bogatą historię i kulturę, związane z różnymi kulturami i narodowościami, które osiedlały się na tym terenie na przestrzeni wieków. Region ten był również miejscem intensywnych walk w czasie II wojny światowej, a także działań opozycji demokratycznej w czasie PRL-u.

Obecnie Dolny Śląsk jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, naukowym i kulturalnym, a także popularnym celem turystycznym.

Reklama

Jesteśmy z Wami od 1993 roku

Do schroniska da się dojechać samochodem ale droga przy schronisku w kierunku Przełęczy Jugowskiej i w dół do Jugowa nie jest asfaltowa, dlatego auto lepiej zostawić dalej. Najkrótsza a zarazem najwygodniejsza droga do Zygmuntówki prowadzi z Przełęczy Jugowskiej na drodze między Kamionkami a Sokolcem. Parking w tym miejscu jest płatny i często zajęty do ostatniego miejsca.

 

Więcej w Gazecie Strzegomskiej

Informacje z Dolnego Śląska,

  • Strzegom
  • Dolny  Śląsk