26.37SP_WEATHER_C

PORTAL INFORMACYJNY GMINY STRZEGOM pobierz e-wydanie

Mieszkamy na Dolnym Śląsku

Granitowe serce Dolnego Śląska    

czytaj: Informacje z Dolnego Śląska

Oświadczenie

Szanowni Czytelnicy,

Oświadczam, iż fanpage Gazety Strzegomskiej na Facebook trafił w niepowołane ręce, w sposób nieautoryzowany i nie mamy od 2 kwietnia 2024 r. wpływu na treści na nim zamieszczane. Podjęliśmy kroki prawne i techniczne w celu odzyskania fanpage Gazety Strzegomskiej. Prosimy o cierpliwość. Od 2 kwietnia 2024 r. nie utożsamiamy się z treściami na nim zawartymi.

Redaktor naczelna, Anna Świerk, Gazeta Strzegomska ul. J. Dąbrowskiego 14A/2 58-150 Strzegom, tel. 795 360 817

Eurojęzyk
images/artykuly/spoleczenstwo/IMG-20240402-WA0001.jpg#joomlaImage://local-images/artykuly/spoleczenstwo/IMG-20240402-WA0001.jpg?width=1317&height=1673

Lech Markiewicz z wizytą w Strefie Ekonomicznej

Dzisiaj złożyłem wizytę w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park" w Walbrzychu, do której należą tereny inwestycyjne w Strzegomiu. Warto przypomnieć, że to za mojej kadencji 2006-2010 kiedy pracowałem na stanowisku burmistrza Strzegomia wraz z fantastycznym zespołem współpracowników z Urzędu Miasta utworzyliśmy ok. 10 hektarowy teren gospodarczy, który został włączony do WSSE "Invest-Park" w Wałbrzychu.

Dzięki utworzeniu strefy ekonomicznej w Strzegomiu mógł zainwestować nowy przedsiębiorca. Gdybyśmy wtedy nie utworzyli strefy, nie pojawiłby się żaden duży inwestor. Tereny w Strzegomiu nabyła firma Aryzta Polska Sp. z o.o. z branży spożywczej.

I to koniec. Stanęliśmy w miejscu,  podczas gdy inne, sąsiednie gminy mają nowych inwestorów jak Bosch w Dobromierzu, czy  Mercedes w Jaworze. A zaczynały przecież dużo później niż my. 

Dzisiaj pozostało nam ok. 4,8 ha wraz z pasem drogowym terenu do zagospodarowania i czeka nadal na nowego Inwestora. Oczywiście Inwestora, który nie będzie powodował uciążliwości dla obecnego zakładu, który jest z branży spożywczej. Oznacza to, że nie każda firma może otworzyć przy tym zakładzie swoją produkcję. Nie oznacza to jednak, że nie ma w ogóle możliwości na pozyskanie kolejnych inwestorów do Strzegomia. Są branże, które bez problemu mogą tutaj ulokować swój biznes. 

Strzegom ma więc nadal szanse na bycie atrakcyjnym miejscem lokalizacji swojego biznesu, tym bardziej że z badań wynika, iż mamy na naszym terenie dużą grupę kobiet na rynku pracy gotową do podjęcia pracy, dobrze uzbrojony teren  i dobrą lokalizację dróg dojazdowych.

Magnesem przyciągającym inwestorów może być także zwolnienie z podatku na 15 lat w obrębie samej strefy ekonomicznej. Jesteśmy jedynym już terenem na Dolnym Śląsku,  gdzie strefa utworzona przed zmianą przepisów, czyli przed 2018 r., może zaoferować pomoc publiczną na tak długi okres czasu.

Ale to nie wszystko. Jako kandydat na burmistrza i osoba, dla której zawsze Strzegom ma szczególne miejsce w sercu, mam ciekawe pomysły dotyczące utworzenia nowych terenów inwestycyjnych w naszej gminie.

Zawsze trzeba wybiegać w planach i strategii w przyszłość i zauważać pojawiające się nowe możliwości. Ponieważ w Dobromierzu będzie lokowała się firma Bosch to uważam, że musimy pomyśleć o nowych terenach pod poddostawców. A poza tym planowana budowa drogi ekspresowej S5 daje nam nowe możliwości jako gminie. 
Nie ma zatem czasu na czekanie. Trzeba już zacząć działać!

Jeśli chcesz, aby Strzegom mógł się rozwijać i pozyskiwać kolejnych inwestorów, jak Dobromierz, Świebodzice czy Jawor zagłosuj na doświadczonego burmistrza Lecha Markiewicza. 

Wiem jak rozwijać naszą gminę i iść razem po nową przyszłość dla naszych dzieci i wnuków.

              

Mam również informacje dla pozostałych firm działających na terenie gminy Strzegom. Od połowy 2018 r. zmieniły się przepisy i aktualnie cała Polska, w tym także  nasza gmina Strzegom, stała się jedną wielką strefą ekonomiczną. Jeśli zatem planujecie rozbudowę swojego zakładu lub otwarcie nowej firmy możecie ubiegać się o wsparcie w postaci zwolnienia z podatku od dochodów uzyskiwanych z nowych inwestycji. Daje to szansę na skorzystanie z pomocy publicznej wszystkim przedsiębiorcom inwestującym w Polsce, także i w naszej gminie, bez względu na lokalizacje inwestycji i to aż na 12 lat. 
Warto zatem inwestować i skorzystać z pomocy na rozwój swojego biznesu.

KWW Lecha Markiewicza

 

Jesteśmy z Wami od 1993 roku

 

Więcej w Gazecie Strzegomskiej

Informacje z Dolnego Śląska

  • Strzegom
  • Dolny  Śląsk