18.28°C

PORTAL INFORMACYJNY GMINY STRZEGOM

Mieszkamy na Dolnym Śląsku

Granitowe serce Dolnego Śląska

   

czytaj: Informacje z Dolnego Śląska

Reklama

Każda pomoc od serca się liczy dla Marcelinki

Powstanie tak długo oczekiwana przez mieszkańców obwodnica wsi Graniczna w Gminie Strzegom

W ciągu 30 miesięcy powstanie tak długo oczekiwana przez mieszkańców obwodnica wsi Graniczna w Gminie Strzegom. To efekt podpisanej 12 września umowy na wykonanie drogi w formie "zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Poprawa warunków obsługi i rozwoju terenów inwestycyjnych wydobycia i przeróbki granitu w Granicznej (gmina Strzegom) poprzez skomunikowanie z DK 5". 

To już osiemnaście lat mija od śmierci Karola Wojtyły

To już osiemnaście lat mija od śmierci Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. 1 maja 2011 roku został beatyfikowany przez Benedykta XVI, a 27 maja 2014 kanonizowany przez papieża Franciszka. 
Uznaje się, że św. JAN PAWEŁ II przyczynił się do obalenia komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej i powrotu wolności oraz demokracji w tym regionie świata.

,,MĄDROŚĆ WIE I ROZUMIE WSZYSTKO" - Z CREDO UT INTELLEGAM 

Wiosna w Łomnicy

Powitaliśmy wiosnę na łomnickim Kiermaszu Wielkanocnym, przy Pałacu Łomnica w Kotlinie Jeleniogórskiej. Wyjątkowe rękodzieła, przepiękne dekoracje, które przybliżają nas do tradycji Świąt Wielkanocnych można było zakupić i podziwiać na łomnickim Kiermaszu Wielkanocnym.

Tradycyjna prezentacja stołów wielkanocnych, palm i pisanek.

Przedstawiciele 24 kół gospodyń wiejskich z całego regionu zaprezentowali świąteczne potrawy oraz rękodzieło podczas tradycyjnej prezentacji stołów wielkanocnych, palm i pisanek. Wydarzenie zorganizowano w wałbrzyskiej galerii Victoria, a prezentację otworzył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wraz z Jego Ekscelencją Biskupem Markiem Mendykiem.

Reklama

Jesteśmy z Wami od 1993 roku

 

Więcej w Gazecie Strzegomskiej

Informacje z Dolnego Śląska

  • Strzegom
  • Dolny  Śląsk