Obwodnica Dzierżoniowa to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w południowej części województwa dolnoślaskiego. Jej łączna długość to prawie 12 km, a projekt realizowany jest w trzech etapach. - Dokończenie budowy obwodnicy Dzierżoniowa jest w tej chwili dla nas najwyższym priorytetem. To ważna część tak zwanej Trasy Sudeckiej, łączącej Kotliny Jeleniogórską i Kłodzką. Kierowcy już mogą korzystać z pierwszego odcinka, a niebawem pojadą też drugim. Budowa trzeciego, ostatniego etapu, ruszy na początku przyszłego roku – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko. Budowa pierwszego, wartego ponad 42 mln złotych, etapu zakończyła się dwa lata temu. Realizacja drugiego etapu inwestycji jest na ostatniej prostej i kierowcy pojada nim już w przyszłym miesiącu, a koszt tej części trasy wyniósł ponad 45 mln złotych. Trzeci, ostatni etap budowy ma rozpocząć się już w przyszłym roku. Będzie on najdłuższy i najdroższy z dotychczasowych. Wybudowanie sześciokilometrowego odcinka kosztować będzie 92 mln złotych. Budowa obwodnicy Dzierżoniowa oznacza zmianę całego układu dróg lokalnych w okolicy miasta. Na potrzeby inwestycji powstaną 3 mosty, nowe drogi dojazdowe, a część dotychczasowych skrzyżowań zostanie przebudowana. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa wybudowane zostaną również nowe chodniki, zatoki autobusowe oraz system oświetlenia i bezpieczeństwa ruchu. Informacja z DUW
Tradycyjny łomnicki kiermasz Dożynkowy & OktoberFEST, co roku przyciąga licznych miłośników swojskiego jadła, oryginalnych wyrobów rzemieślniczych i doskonałej atmosfery. W tym roku kiermasz odbył się od 7-8 października, a towarzyszła mu także niedzielna piękna aura pogodowa. Nie zabrakło na kiermaszu pysznych miodów, swojskich wędlin i wielu innych tradycyjnych pyszności. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie jakiś ciekawy wyrób rękodzielnika lub artysty. Warto było także spróbować różnorodnych rodzajów piw rzemieślniczych oferowanych przez lokalne browary.
Weekendy zwabiły na na górskie szlaki rzeszę turystów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się, położona w górskim paśmie Karkonoszy, góra Śnieżka o wysokości 1603 m n.p.m. Przebiega tędy granica polsko-czeska szczyt zaś jest najwyższy nie tylko po polskiej stronie Karkonoszy, ale również po czeskiej. Śnieżka jest znana z górującym na niej Obserwatorium Meterologicznym w formie charakterystycznych talerzy. Aby dotrzeć na jej szczyt należy wyruszyć z dolnośląskiego Karpacza do stacji kolejki linowej. Wygodne, kanapowe siedzenia dowożą turystów na Małą Kopę, a stamtąd już pieszo kamienistym szlakiem dochodzi się do schroniska Dom Śląski. Po krótkim odpoczynku, przy małym piwie z sokiem, pierogach lub rosole, można wybrać się zygzakowatym szlakiem na sam szczyt. Albo zostać i posłuchać wielojęzycznego tłumu zgromadzonego na tarasie. Oprócz polskich turystów widoczni są tutaj Czesi i całe rodziny Ukraińców. Nie brakuje także psich czworonogów prowadzonych na smyczy albo niesionych po prostu "pod pachą".
- Święto Województwa Dolnośląskiego łączy wszystkich mieszkańców regionu, ponieważ Dolny Śląsk jest naszym wspólnym dobrem. O prawdziwej energii naszego regionu świadczy otwartość, pracowitość i życzliwość Dolnoślązaków. Tegoroczne Święto Dolnego Śląska jest wyjątkowe! Z okazji 25-lecia samorządu województwa odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, które podkreślą naszą regionalną tożsamość i przywiązanie do naszej małej Ojczyzny. Z okazji Święta Województwa składam wszystkim Dolnoślązakom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącej przyszłości – mówi marszałek Cezary Przybylski. Do tej pory Święto Województwa powiązane było z dniem pamięci jego patronki, św. Jadwigi – przypadającym na 16 października.